english site map home
 
- AH në Media
- Buletinet Mujore
- Sondazhet Javore
- Pyetje e Përgjigje
- Së Shpejti në AH
- Galeria e Fotove
- Letra nga Pacientët
- Histori Suksesi
- Informim
- E Shtuna Vital
- Publikime
- Lajme Vital
 
Pyetje & Përgjigje

Pse kam kollitje te shpeshta sidomos tani gjate periudhes se dimrit
Shkaku per kete jane infeksionet respiratore te stines me origjine virale. Gjithsesi rekomandojme nje konsulte me mjekun tone pneumolog mqs episodet e kolles perseriten shpesh.Mund te lini takim ne numrin tone  te telefonit 042357535

fare eshte Lumboiscialgia
Lumboiscialgia eshte nje sindrom e dhimbshme  me te ciln n gjuhn popullore nnkuptojm dhimbjet e mesit.Shkaqet jan t ndryshme:q nga trheqjet muskulare deri ne komprimimin mekanik t rrnjve nervore q dalin nga zona lumbo-sakrale.

A keni filluar operacionet plastike dhe a mund t jen t prballueshme mimet nga njerzit?
Operacionet plastike kan filluar n qendrn ton. mimet natyrisht jan t prballueshme, pr m shum informacion mund t kontaktoni me recepsionin.

Kam vrare kemben, cfare te bej per ta mjekuar

Rekomandojme konsulte me mjekun kirurg. Mund te kontaktoni ne numrin tone te telefonit 042 35 75 35


kam nje problem, me mbyllen syte shume shpesh gjate dites, cfare mjekimi duhet te perdor
Keshillojme nje konsulte me mjekun neurolog dhe/ose okulist.Mund te lini nje takim ne numrin tone te telefonit 042357535

Kam probleme me syte,mund te vij tek klinika juaj
Po mund te vini, Mund te lini takim me mjekun tone okulist ne numrin e telefonit 042357535

Kam mpirje dhe nger te dores se majte, tre gishtat e fundit smundem ti bashkoj, fare eshte kjo
Ngri ose ndryshe kontraktura kryesisht mund te lidhen me probleme neurologjike. Rekomandojme nje konsult me mjekun tone neurolog.

Kam nje nishan ne krah dhe me dhemb i gjithe krahu. Nishani eshte me madhesin pak me i vogel sa nje kokerr kafeje.
Cdo ndryshim qe ndodh me nishanet e trupit kerkon konsult me mjekun onkolog.Mund te kontaktoni ne numrin tone te telefonit 04357535 per te lene nje takim.

Kam dhimbje gjoksi te here pas hershme. Kam qene te mjeku dhe me ka dhene terapi. Por prape dhimbjet me vazhdojne

Kshillojm nj kontroll kardiologjik m t detajuar pr kt shqetsim.


Xenikali a rekomandohet per tu dobesuar?

Xenicali (Orlistati) eshte nje medikament, i cili perdoret i kombinuar se bashku me nje diete te ekuilibruar dhe me kalori te reduktuara, per renien ne peshe te individeve qe jane mbipeshe. Xenicali nuk frenon oreksin, por ul tretjen dhe perthithjen e yndyrnave ushqimore nga trakti tretes.  Marrja e Xenicalit duhet bere me recete mjekesore, pas konsultimit dhe sipas keshillave me mjekun endokrinolog. Per kete mund te lini nje takim ne numrin tone te telefonit 042 35 75 35. 

Fillimi | << |  24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  | >> | Fundi
 
 
 

Copyright © 2008-2015 - American Hospital Sh. a. - Spitali Amerikan. All rights reserved! Powered by: orihost.com
Përmbajtja është autentike dhe pronë e Spitalit Amerikan. Ndalohet riprodhimi, përdorimi apo shpërndarja e pa autorizuar e materialeve.
Pranë Spitalit Ushtarak - Laprakë, Tiranë. Tel: (+355) 042-35 75 35