english site map home
 
- Alergologji
- Anatomopatologji
- Anesteziologji
- Check Up
- Dermatologji
- Endokrinologji
- Gastroenterologji
- Hematologji
- Imazheri E Avancuar
- IVF
- Kardiokirurgji
- Kardiologji
- Kirurgji E Prgjithshme
- Kirurgji Plastike
- Laborator
- Nefrologji
- Neurokirurgji
- Neurologji
- Obstetrik Gjinekologji
- Okulistik
- Onkologji
- ORL
- Ortopedi
- Pediatri
- Pneumologji
- Proktologji
- Reumatologji
- Urgjenc 24H
- Urologji
 
ORL → Shërbimet
  • Diagnostikimi dhe trajtimi i smundjeve t veshit
  • Diagnostikimi dhe trajtimi i marrjes s mendve
  • Diagnostikimi trajtimi i smundjeve t hunds
  • Diagnostikimi dhe trajtimi i apnes s gjumit
  • Diagnostikimi dhe trajtimi i rregullimeve t zrit
  • Diagnostikimi dhe trajtimi i tumoreve t koks dhe qafs
  • Otorinolaringologjia e fmijve
N shrbimin ton e gjith puna e kryer n saj t nj teknologjie t avancuar mbshtetet n standarde t larta etike, mjeksore dhe akademike. Pacientve q aplikojn n shrbimin ton u ofrohet shrbimi i polikliniks dhe ai i shtrimit (in-patient). Mikroskopia dhe teknologjia e sistemeve endovizuale prdoren pr ekzaminimin e pacientve q vijn n poliklinik.
Nnndarjet kryesore t praktiks rutin t shrbimit ton jan:

DIAGNOSTIKIMI DHE TRAJTIMI I SMUNDJEVE T VESHIT

Trajtimi dhe rehabilitimi i pacientve me ulje dgjimi bhet n saj t mbshtetjes s nj departamenti modern audiologjie. N shrbimin ton kryhen operacione pr riparimin e membrans timpanike t ar, zvendsimin i kockzave t veshit me proteza (Kirurgjia e stapesit, Osikulopastika) dhe gjith procedurat e tjera kirurgjikale t veshit. Implementimi i Implantit Koklear (Veshi Bionik) q konsiderohet si arritja m e rndsishme e viteve t fundit sht objektivi yn i afrt.

DIAGNOSTIKIMI DHE TRAJTIMI I MARRJES S MENDVE 
Videoelektronistagmografia dhe testet kalorike prdoren pr vlersimin e gjendjes s pacientve me marrje mendsh. Marrja e mendve e shkaktuar nga pozicioni sht shkaku kryesor i marrjes s mendve dhe trajtohet suksesshm me manovrn e ripozicionimit.

DIAGNOSTIKIMI TRAJTIMI I SMUNDJEVE T HUNDS 
Shum probleme t lidhura me marrjen frym nga hunda, t cilat n mnyr t konsiderueshme dmtojn cilsin e jets dhe shkaktojn parehati tek pacienti, diagnostikohen dhe trajtohen suksesshm n shrbimin ton, duke prdorur dhe teknika endoskopike dhe mikroskopike. Gjithashtu n shrbimin ton kryhen dhe operacione t kirurgjis kozmetike t hunds.

DIAGNOSTIKIMI DHE TRAJTIMI I APNES S GJUMIT 
Spitali yn ofron laboratorin e gjumit pr diagnostikimin dhe trajtimin e rregullimeve t gjumit, grhitjen dhe apnen e gjumit. Kto smundje trajtohen me an t pajisjeve t presionit pozitiv, ndrhyrjeve me radiofrekuenc n hund, qiellzn e but dhe rrnjn e gjuhs dhe metoda t tjera kirurgjikale.

DIAGNOSTIKIMI DHE TRAJTIMI I RREGULLIMEVE T ZRIT  
Kordat vokale t pacientve me rregullime t zrit ekzaminohen me metoda endoskopike. M pas kryhen teknika t terapis s zrit pr pacientt me rregullime funksionale t zrit, si dhe ndrhyrje kirurgjikale pr smundje t shkaktuara nga probleme organike.

DIAGNOSTIKIMI DHE TRAJTIMI I TUMOREVE T KOKS DHE QAFS
N spitalin ton kryhen ndrhyrje kirurgjikale me teknika moderne pr tumoret e koks dhe t qafs, si dhe ndrhyrje kirurgjikale t lidhura me rikonstruksionin kozmetik dhe humbjet funksionale t lidhura me kirurgjin pr kto tumore.

OTORINOLARINGOLOGJIA E FMIJVE 
Tonsilt, infeksionet dhe tumoret e veshit - hunds - gryks diagnostikohen dhe trajtohen gjithashtu pran spitalit ton.
Fillimi | << |  1  | >> | Fundi
 
 
 

Copyright © 2008-2015 - American Hospital Sh. a. - Spitali Amerikan. All rights reserved! Powered by: orihost.com
Përmbajtja është autentike dhe pronë e Spitalit Amerikan. Ndalohet riprodhimi, përdorimi apo shpërndarja e pa autorizuar e materialeve.
Pranë Spitalit Ushtarak - Laprakë, Tiranë. Tel: (+355) 042-35 75 35