english site map home
 
- Alergologji
- Anatomopatologji
- Anesteziologji
- Check Up
- Dermatologji
- Endokrinologji
- Gastroenterologji
- Hematologji
- Imazheri E Avancuar
- IVF
- Kardiokirurgji
- Kardiologji
- Kirurgji E Prgjithshme
- Kirurgji Plastike
- Laborator
- Nefrologji
- Neurokirurgji
- Neurologji
- Obstetrik Gjinekologji
- Okulistik
- Onkologji
- ORL
- Ortopedi
- Pediatri
- Pneumologji
- Proktologji
- Reumatologji
- Urgjenc 24H
- Urologji
 
Onkologji → Shërbimet
Kanceri i Traktit Gastrointestinal

Kanceri i Gjirit

Kanceri i Mushkrive

Kanceri  i Sistemit Genitourinar

Kanceri Gjinekologjik

Limfoma

Sarkoma

Melanoma


DIAGNOSTIKIMI I KANCERIT
Diagnostikimi, hapi i par dhe shum i rndsishm n trajtimin e ksaj smundjeje bhet duke prdorur metodat m t fundit, sa m pak invasive pr pacientin, duke prfshir stereotactic core biopsy dhe procedurat kirurgjikale laparoskopike.

KONSULTA
Gjat biseds me mjekun jepen t gjitha informacionet e nevojshme pr smundjen, planin e trajtimit dhe efektet ansore t trajtimit. Stafi i departamentit t onkologjis sht i gatshm pr t ndihmuar n kt periudh t vshtir duke punuar si skuadr dhe pacienti sht pjesa m e rndsishme e ksaj skuadre.

KIMIOTERAPIA
Kimioterapia sht thjesht administrimi i disa medikamenteve pr t luftuar kancerin. Shumica e pacientve pasi marrin kimioterapin largohen nga spitali (terapi ditore), por ka edhe skema kimioterapie q e kan t domosdoshme qndrimin n spital. N disa raste mund t vendoset edhe nj port-cut q sht nj facilitet i konsiderueshm n marrjen e disa skemave t kimioterapis.
Fillimi | << |  1  | >> | Fundi
 
 
 

Copyright © 2008-2015 - American Hospital Sh. a. - Spitali Amerikan. All rights reserved! Powered by: orihost.com
Përmbajtja është autentike dhe pronë e Spitalit Amerikan. Ndalohet riprodhimi, përdorimi apo shpërndarja e pa autorizuar e materialeve.
Pranë Spitalit Ushtarak - Laprakë, Tiranë. Tel: (+355) 042-35 75 35